Сладкиш "Дамски каприз"
нужно време
50 минутипорции
7-8трудност
среднасготвиха
1Яйцата се разделят на белтъци и жълтъци, разтопяваме маслото, добавяме захарта, киселото мляко, жълтъците, ванилията, брашното и бакпулвера.
Печем в предварително загрята фурна на 180˚С около 20 минути до леко зачервяване.
Изваждаме сладкиша и го оставяме леко да изстине.
Разбиваме белтъците на твърд сняг с 5 с.л. захар и щипка лимонена киселина. Може да се добави 1 ванилия за аромат.
Намазваме по застиналия сладкиш с конфитюра или мармалада, поръсваме с орехи.
Разстиламе разбитите на сняг белтъци отгоре и може пак да поръсим с орехи.
Запичаме сладкиша само отгоре на слаба фурна докато белтъците леко порозовеят.
След като изстине, поднасяме с кафе, чай или други напитки.
Хранителни стойности
Размер на порцията: 1 парче (около 100 грама)