Нужни продукти
1 пакет готови кори за баница
300 гр. сирене
3 яйца
3 с.л. кисело мляко
2 с.л. брашно
1 к.ч. олио
50 гр. масло
1 к.л. сода за хляб
сол
Нужно Време
подготовка 15 минути
готвене 30 минути
общо 45 минути
Стъпки

Сиренето се натрошава добавят се яйцата, киселото мляко, содата, разбърква се и се слага брашното, разбърква се.
Корите се редят по 2 набрани ,поръсват се с олио и от плънката. Най отгоре завършваме с кора.
С остър нож разрязваме триъгълничета, заливаме с разтопено масло и печем на 200 градуса до зачервяване.

сготвих

Хранителни стойности

Размер на порцията: 1 порция

Калории
350
Общо мазнини
23g
Наситени мазнини
10g
Транс мазнини
0.2g
Холестерол
70mg
Натрий
450mg
Въглехидрати
28g
Фибри
1g
Захари
2g
Белтъци
10g
Mнения на кулинари
добави коментар
07.04.2012 г. 10:19 Полезен 34

Рецептата е страхотна. В моята класация е най-добрата рецепта с готови кори. Промених малко продуктите като увеличих яйцата, киселото мляко и брашното. Изпекох я на 210°С във фурна с вентилатор за 30 минути. Естествено може да се модифицира до безкрайност.

XXYY
XXYY коментира
05.10.2011 г. 21:33 Полезен 19

Тази вечер направих баницата и стана наистина невероятна. За 15 минути просто изчезна :)Следващия път мога да експериментирам като добавя в плънката и кашкавал.

klod_si
klod_si коментира
18.09.2011 г. 14:33 Полезен 5

банотцата стана страxотна. Аз промениx малко ретцептата за да стане по богата и добавиx о6те 3 иатца, 2 цл кисело млjко и 300гр сирене. Беше много вкъсна. изjдоxме j тцjлата не остана

Radka Todorova
Radka Todorova коментира
07.05.2011 г. 20:59 Полезен 20

баницата стана супер! ммммм... :))) П.П. не знам защо е този спор за въпросната снимка, само ми загубихте времето да ви чета...Исках да прочета мнението и на останалите преди да я направя, но уви, от глупости- не можах! :(

Жени
Жени коментира
03.02.2011 г. 10:33 Полезен 4

:) харесва ми баницата ..вкусна е

хеи
хеи коментира
29.01.2011 г. 10:36 Полезен 4

Прави Ви чест, г-н Ангелов, че сте свалили публикуваната снимка към рецептата на баница с готови кори. Все пак е вид удовлетворение, че реагирахте на нашите &яуот;писания&яуот;. Спокойно може да ползвате момичетата от форума на бг.мамма като консултанти....те са изключително бдителни и могат да са ви полезни. Успех!

нора
нора коментира
Подобни рецепти
Още от този автор
Сезонни рецепти